Czy istnieje coś takiego jak super odchudzanie? Wiele osób twierdzi, że tak. Dla wielu osób super odchudzanie jest połączeniem dobrej diety, fizycznej aktywności i suplementów diety, które jednak w swoim składzie mają bezpieczne i całkowicie naturalne składniki.

Duża część osób mianem super diety określa dietę ketogeniczną, uznawaną za jedną z najbardziej naturalnych diet, z jakimi mieli możliwość zetknąć się dotychczas. Dieta ketogeniczna to przede wszystkim dieta wysokotłuszczowa oraz niskowęglowodanowa. Głównym celem diety jest osiągnięcie ketozy, czyli stanu efektywnego spalania zapasów tłuszczu znajdujących się w organizmie.
Dlatego też w przypadku takiej diety im mniej spożywamy węglowodanów, tym wypełnienie założeń tej diety idzie zdecydowanie bardziej skuteczniej.

Kobiecy blog: https://www.spainspirations.pl/

Dieta ketogeniczna dopiero od niedawna uznawana jest za dietę redukująca masę ciała, ponieważ jeszcze do niedawna stosowana była przede wszystkim w celu leczniczym – w przypadku dzieci chorych na lekooporną padaczkę oraz rzadkie schorzenia metaboliczne i genetyczne.