Bardzo dużo ludzi bierze kredyt na mieszkanie i nie tylko. Bez niego większość z nich popadła w kryzys, ponieważ nie da się uzbierać takiej kwoty dla przeciętnego człowieka. Oprócz tego, często się słyszy, że spłacanie go zajmuje lata, ale to nie jest jedyny problem, niezbędna jest dodatkowo zdolność kredytowa, która jest potwierdzeniem naszej wiarygodności wobec banku.

To jest podobne podejście, tak jak w momencie, gdy pożyczamy komuś pieniądze – zgadzasz się, kiedy wiesz, że ta osoba Ci je odda bez żadnych problemów, opóźnień. W związku z tym, na pewno nie dostanie go osoba, która zarabia najniższą krajową, czy też ta, która ma rentę i sobie dodatkowo zarabia. Banki cenią sobie ludzi zdecydowanych, ze stabilną branżą, stanowiskiem z większym doświadczeniem.

Koronawirus, a kredyt

Nie dość, że obecna sytuacja związana z pandemią w Polsce i w całym kraju utrudnia życie codzienne, to dodatkowo wiele ludzi straciło swoją pracę. Jest to bardzo utrudnione, ponieważ są utrudnienia ze znalezieniem nowej, tym bardziej, że zapotrzebowanie jest duże.Takie połączenie: więcej ludzi = mniej pracy, świadczy o znacznym spadku zatrudnienia, a co za tym idzie, wzrostem bezrobocia. Społeczeństwo, które ma na ,,barkach’’ dodatkowy kredyt, jest w sytuacji bardzo ciężkiej, a przecież ma tak co druga osoba. Jednak są takie osoby, które nadal mogą sobie pozwolić na dodatkowy kredyt. Musisz spełniać warunki, takie jak:
– wysokość Twoich dochodów,
– źródło utrzymania, oraz systematyczność ich otrzymywania
– długość oraz wysokość kredytu, rodzaj
– stan cywilny
– zawód, który wykonujesz
– wykształcenie
– liczba osób na Twoim utrzymaniu w gospodarstwie domowym
– sprawdzenie zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa, limit takiej karty – jeżeli posiadasz kartę kredytową, może mieć ona wpływ na Twoją zdolność kredytową. Bank ma prawo Cię poprosić dla pewności o przedstawienie wyciągów z rachunku, aby skontrolować, czy prośba o przedłużenie kredytu jest spłacana na czas, bez żadnych ewentualnych odsetek.


Artykuły: https://www.sterkom.com.pl/


Karta kredytowa, a limit Twojej karty – ma również wpływ na Twoją zdolność kredytową, dlatego o ile to możliwe, zmniejsz jej limit. Najbezpieczniej dla Ciebie i dla Twoich finansów, będzie całkowita rezygnacja z tej karty, ale jeśli czujesz, że masz taką potrzebę, to najlepiej wybrać taki bank, które ma bardziej wyrozumiałe podejście do klienta w kwestii wyliczania zdolności kredytowej.