Współczesne firmy nie mogą żyć bez sprzętu informatycznego. Im większa firma, tym większe zapotrzebowanie na infrastrukturę IT. Nie wiesz, w który sposób możesz pozyskać takie wyposażenie dla naszego przedsiębiorstwa? Sprawdź w swym artykule, z jakich źródeł finansowania wato korzystać a jakich się wystrzegać.

Po pierwsze pomóc może nam nasz własny kapitał. Jest więc najtwardsza i najtańsza forma inwestycji w sprzęt IT. Kolejnym punktem wyjścia jest leasing. Ostatnio jest on jeszcze bardziej popularny wybór wśród przedsiębiorców. Kusi w tym przypadku przede wszystkim niskie oprocentowanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy właścicielami wyleasingowanego sprzętu, a jedynie jego posiadaczami. Z takiej formy wsparcia korzystają najczęściej mniejsze firmy.

Dobrym rozwiązaniem problemu może objawić się również pomoc programów unijnych. Środki możemy pozyskać od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych także wchodzi tutaj w grę. Zapewnia on nam wsparcie ofiarowane na dowolny cel a nie wymaga zwrotu otrzymanej przez nas kwoty.
Jednym z gorszych źródeł jest wzięcie kredytu. Wymaga to cierpliwości, gdyż uzyskanie jakiegokolwiek świadczenia pieniężnego z banku składa się z długim okresem oczekiwania, stosem wszelakich umów i niekiedy wysokim oprocentowaniem. Inną metodą może być się otworzenie kolejnych źródeł przychodów, czyli nowych przedsiębiorstw. Na pewno pomoże Ci w tym Urząd Pracy. Pamiętaj, że takie przedsięwzięcie stanowi swoistego rodzaju ryzyko.


Zobacz też artykuł: http://www.vm-netcore.pl/najpopularniejsze-systemy-erp/


Jak widać, warto wybrać odpowiednie dla swej firmy formy finansowania infrastruktury IT. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwe oprocentowania czy bezzwrotność uzyskanej kwoty. Niekiedy należy poczekać z założeniem biznesu i już zawczasu nagromadzić nieco oszczędności. Pamiętajmy też, że najczęściej wybieranym źródłem finansowania jest leasing. Być może właśnie nad taką możliwością powinniśmy się zastanowić. Dużo przedsiębiorców zaufało już takiej formie pozyskania sprzętu komputerowego. Może będziesz następny? Sam jednak zdecyduj, co jest w stanie Ci pomóc, a czego lepiej uniknąć. Mamy nadzieję, że artykuł podsunął Ci pewne odpowiedzi, co zrobić, jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji. Będzie tak!!!